מדרסים לפלטפוס

מהו פלטפוס ?

פלטפוס הוא מבנה לקוי של כף הרגל שמתבטא בקשת אורכית שטוחה בכף הרגל המלווה בתנועה מוגזמת של פרונציה פנימית של העקב. 

נהוג לחלק לשני סוגים: פלטפוס קשיח או פלטפוס גמיש, הקשת האורכית של כף הרגל שוקעת בדרך כלל תחת נשיאת משקל הגוף עד מידה מסוימת. פלטפוס גמיש מציין מצב שהשקיעה של הקשת תחת המשקל של הגוף היא מוגזמת ותהליך של השקיעה מתחיל כבר בתחילת נשיאת המשקל כך שנראה קשת שטוחה לאורך כל הדריכה. פלטפוס קשיח נחשב למצב קשה יותר הנוטה לגרום לכאבים, ולמעשה במצב הקשת האורכית של כף הרגל נותרת שטוחה גם ללא נשיאת משקל.

עוד בנשוא פלטפוס באתר footlab.co

מדרסים לפלטפוס

רוב המחקרים תומכים במדרסים כחלק מהפתרון לפלטפוס. תפקידם של המדרסים הוא לתמוך בקשת של כף הרגל ולמנוע קריסה מוגזמת של הקשת ונטייה של העקב לנוע לקרוס לפרונציה, יש דרכים רבות לייצר ולהתאים מדרסים לפלטפוס לכל שיטה יתרונות וחסרונות. 

מדרסים בהתאמה אישית או מדרסים מוכנים ?

מדרסים מוכנים הנם מוצרי מדף, המטרה שלהם לתת תמיכה קלה בקשת ובמקרים רבים ( אולי מרבית המקרים) יהיו מספיק טובים בכדי לעזור בכאבים שמקורם בפלטפוס. הייתרון הגדול של מדרסים מוכנים הוא מחיר העשוי לנוע בין 100-300 שקלים, שימו לב שיש סוחרים בעשויים למכור מדרסים אלו ב1000 שקלים ולכנות אותם בשמות אחרים.

מדרסים בהתאמה אישית בדרך כלל יהיו מדרסים אגרסיביים יותר בעלי יכולת איכותית וטובה יותר, קיימים גישות שונות בהתאמת מדרסים בהתאמה אישית, חלק יתמכו במדרסים קשיחים שבדרך כלל עלותם יקרה, חלק יכללו דגש על לקיחת מידה בחבישת גבס ללא נשיאת משקל ועשויה לתת תמיכה מדויקת ואגרסיבית יותר.


כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית,עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה, בוגר קורס להנעלה רפואית מטעם מכללת שיאים. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט. מיצרני המדרסים המובילים בארץ.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58. טלפון: 0528306095 \ 035269361              קישור לאתר המכון

מה הגישה שלנו למדרסים לדורבן ?

לקיחת מידה רצוי שתעשה ללא נשיאת משקל ותהווה דגימה מדויקת ואיכותית יותר של כף הרגל כך שיכולת התמיכה של המדרסים תהיה מדויקת ואיכותית יותר. כך שמבנה כף הרגל ישמר בצורה טובה יותר בזמן הדריכה. 

מדרסים ביומכניים, אלו הם מדרסים קשיחים מפולימרים שונים, אשר יש 

מדרסים פונקציונליים רכים לטיפול בפלטפוס, הייתרון הגדול של מדרסים אלו היא היכולת הקלה להוסיף או לגרוע בצורה מאוד מדויקת את התמיכות של המדרסים, על פי התגובה והתחושה של המטופל למדרסים, כך שניתן יהיה להגיע למיצוי פוטנציאל של המדרסים אידיאלית ולהגיע לפתרון איכותי לכאבים בכף הרגל.

תוכלו לבקר בדף שלנו וללמוד כיצד יש לרכוש מדרסים?


אילו כאבים עשויים להופיע בגלל הפלטפוס.

הכאבים בכף הרגל העשויים להתעורר בעקבות פלטפוס מגוונים, הכאבים השכיחים ביותר:

כאב בתחתית כף הרגל, לעתים רבות מתואר ככאב לאורך הקשת בתחתית כף הרגל.

כאבים בגב כף הרגל בעיקר במרכז הקשת

כאב שכיח נוסף המתואר הוא כאב בפן הפנימי של כף הרגל תחת עצם הסירה.

לסיכום: מדרסים מהווים את הקו הראשון והחשוב ביותר לכאבים הנובעים מפלטפוס בכף הרגל, במידה ואתה סובל מכאבים אלו רצוי לרכוש מדרסים בהתאמה אישית, נשמח לעזור לך במידה וחולון מהווה יעד אפשרי

שטיין נתי

שפא אורתופדיה

0528306095


מי אנחנו

שטיין נתי מומחה להתאמת מדרסים, בוגר תואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) בתחום הפיזיותרפיה עוסק

בתחום  האורתופדיה כ 20 שנה, מתמחה בפיזיותרפיה של בעיות כף רגל, , החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית מטעם אוניברסיטת ב"ש, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. 

מי אנחנו

מי אנחנו

SIMBLAWebsite Builder