מדרסים למטטרסלגיה

כאבים בכרית כף הרגל או בשם המונח המקצועי מטטרסלגיה היא קבוצה של פתולוגיות שהתסמין העיקרי שלהן הוא כאב תחת ראשי עצמות עצות המסרק על גבי כריות כף הרגל,  לרוב הכאב מופיע תחת ראש עצם המסרק הראשונה אך במקרים רבים בהם קיימת בעיה מבנית הכאבים יופיעו תחת ראש עצם המסרק השנייה ולעתים השלישית.

כאבים בכרית כף הרגל מתוארים במקרים רבים כתחושה שיש אבן בתוך הנעל הלוחצת על כרית כף הרגל, מטטרסלגיה לרוב מופיעה אצל נשים יותר מגברים בעיקר בעשור החמישי לחיים כנראה על רקע הידלדלות כריות השומן התת עורי.

מטטרסלגיה מתפתחת לרוב בעקבות לחצי דחיסה חוזרים אשר באים לידי ביטוי בעיקר בסוף שלב הדריכה כאשר כף הרגל האחורית מתרוממת מעל הקרקע וכל העומס של משקל הגוף נמצא מעל כף הרגל הקדמית. עומסי ייתר אלו עשויים לגרום לכאבים בכף הרגל על רקע נזק עורי (כמו קלוס \ יבלת תת עורית), ניוון והידללות של כריות שומן ולעתים אף מעיכה של מעטפת העצם. 

הפתרונות למטטרסלגיה כוללות שינוי הנעלה, שימוש במדרסים, טיפול פיזיותרפיה.

כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית,עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה, בוגר קורס להנעלה רפואית מטעם מכללת שיאים. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט. מיצרני המדרסים המובילים בארץ.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58. טלפון: 0528306095 \ 035269361              קישור לאתר המכון

מדרסים למטטרסלגיה \ כאבים בכרית כף הרגל

מדרסים למטטרסלגיה \ כאבים בכרית כף הרגל מהווים כלי אפקטיבי לפתרון או להקלה על הכאבים בכף הרגל הקדמית, מטרתם העיקרית של המדרסים היא הורדת העומסים מראש עצם המסרק הכאובה ולאפשר תהליך החלמה תקין.

קיימים מספר רב של פתרונות אותם ניתן להטמיע במדרסים בכדי להוריד את העומסים היוצרים כאבים בכף הרגל הקדמית, לשמחתנו לא תמיד צריך לייצר את המדרסים המושלמים בכדי לפתור את הכאבים ומספיק שנבצע מספר צעדים נכונים בכדי להביא לפתרון הבעיה אצל כ 80-90 אחוז מהסובלים מהבעיה. 

מדרסים למטטרסלגיה  בדרך כלל יכללו מטטרסאל פד ( metatarsal pad), מן תבליט בצורת דמעה הממוקם מעט מאחורי הראשים של עצמות המסרק, תפקידו הוא לתמוך בקשת הרוחבית ולהוריד עומסים מראשי עצמות המסרק תוך דגש על הורדת עומסים מראשי המסרק השני והשלישי.

תמיכה בקשת תוך דגש על תמיכה לרוחב החלק הקדמי של הקשת דבר שיוריד את העומסים מראש עצמות המסרק.

 


 

מי אנחנו

שטיין נתי מומחה להתאמת מדרסים, בוגר תואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) בתחום הפיזיותרפיה עוסק

בתחום  האורתופדיה כ 20 שנה, מתמחה בפיזיותרפיה של בעיות כף רגל, , החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית מטעם אוניברסיטת ב"ש, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. 

מי אנחנו

מי אנחנו

SIMBLAWebsite Builder